تاثیر کرونا بر صنعت گردشگری چین

۱۳۹۹ ۴ فروردین

تاثیر کرونا بر صنعت هتل داری چین

بسیاری از صاحبان هتل های زنجیره ای و خطوط هواپیمایی بیان داشته اند که نرخ اشغال هتل ها در ماه های اخیر نزدیک به یک درصد بوده است. البته این موضوع پیش بینی می شود که به تدریج با فروکش کردن بیماری کرونا وضعیت اشغال هتل ها و یا تعداد پروازهای خطوط هواپیمایی بهبود یابد. آنچه مسلم است در حال حاضر صنعت هتل داری چین و یا هتل های بین المللی با خسارت فراوانی رو به رو هستند که دامنه آن به مدت کوتاه ختم نخواهد شد. مدیر هتل ماریوت می گوید که در منطقه خود مختار ماکائو، هنگ کنگ، شانگهای و پکن هر روز شاهد افت چشم‌گیر سفرها و بالارفتن تعداد کنسل شدن رزروها هستیم، همچنین کازینوهای ماکائو بیش از دو هفته تعطیل بودند و این یعنی ضرر فراوان به صاحبان این مراکز وارد شده است.

 

تاثیر کرونا بر شرکت های هواپیمایی چین

طبق آمار ارائه شده از انجمن بین المللی حمل و نقل هوایی (یاتا) در این مدت کوتاه بیش از 29 بیلیون دلار به صنعت هواپیمایی خسارت وارد شده و حدود 4.7 درصد از ترافیک هوایی دنیا کم شده است. سایر خطوط هواپیمایی نیز مانند ایر فرانس حدود 216 میلیون دلار و هواپیمایی استرالیا حدود 100 میلیون دلار خسارت ناشی از شیوع کرونا را برآورد کرده اند.

 

 

تاثیر کرونا بر کشتی های کروز چین

کشتی های کروز در سال های اخیر جزو تفریحات لوکس و پر تقاضای صنعت گردشگری به شمار می رود. هر سال با گرم تر شدن هوا، تعداد زیادی از گردشگران کشتی های کروز را رزرو می کردند تا از خدمات خاص این کشتی ها استفاده کنند. امسال به دلیل شیوع کرونا بسیاری از رزروها کنسل شده است. خوب است بدانید در سال گذشته کشور چین اعلام کرد که قصد دارد تا سال 2030 به عنوان ابَر قدرت در صنعت کروز دنیا شناخته شود. این کشور اعلام کرد که سرمایه گذاری هنگفتی در زمینه ساخت انواع کشتی کروز شانگهای و یا راه اندازی تورهای کروز خواهد داشت. این درحالیست که پس از اعلام آلوده بودن 700 نفر و فوت یک نفر آلوده به ویروس کرونا در کشتی کروز بسیاری از تورهای کروز تعطیل و یا کنسل شدند. البته مسئولان صنعت کشتی سازی کروز در چین اعلام کرده اند که به مدت یک سال تمامی فعالیت های خود را تعطیل خواهند کرد تا بعد از آن مجدد این صنعت به حالت اول خود باز گردد.

تاثیر کرونا بر گردشگری داخلی چین

هر سال با شروع سال نوی میلادی و یا سال نو چینی بسیاری از مردم این کشور برای دیدار خانواده های خود به زادگاهشان بر می گشتند. امسال با شیوع ویروس کرونا و ممنوعیت تردد بین شهری، بسیاری از افراد در خانه ها و پانسیون های خود مانده اند و نمی توانند به دیدار خانواده هایشان بروند. از آنجا که در چین قرنطینه اعلام شده است، با هر گرونه تردد بدون مجوز برخورد قانونی خواهد شد.
همچنین سایت ایر بی اند بی Airbnb اعلام کرده است که به محض انتشار خبر کرونا در چین بسیاری از اقامت های رزرو شده در شهرهای پکن، ووهان و سایر مناطق توریستی چین کنسل شدند. طبق برآورد انجام شده میزان سفرهای داخلی به میزان حداقل 90 میلیون سفر کاهش خواهد یافت که این خسارتی بالغ بر 115 بیلیون دلار بر صنعت گردشگری داخلی چین خواهد داشت.

 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.