دیدنی های تفلیس

۱۳۹۹ ۷ فروردین

کلیسای جامع تثلیث تفلیس

عبادتگاهی در شهر تفلیس وجود دارد که به عنوان کلیسای جامع این شهر شناخته می‌شود و به نوعی به سمبل این شهر تبدیل شده است.کلیسای جامع تثلیث تفلیس حدود 3000 متر محوطه دارد که می‌تواند مکانی خوب برای لذت بردن از طبیعت و معماری باشد. ارتفاع این نیایشگاه حدود 87 متر است و از مناطق اطراف به خوبی دیده می‌شود. این بنا را در سمت چپ رودخانه‌ی کورا ساخته‌اند .

 

صومعه جواری تفلیس

صومعه جواری Jvari از جمله اماکنی در تفلیس است که نامش در فهرست جهانی یونسکو به ثبت رسیده و طرفداران زیادی دارد. ساخت این صومعه به قرن ششم میلادی باز می‌گردد اما آن را در سال 1994 میلادی بازسازی کردند و نامش در این فهرست جهانی جای گرفت. سبک معماری این صومعه اروپایی است. نکته‌ای که صومعه‌ی جواری را خاص کرده قرار گیری آن روی تپه‌ای مرتفع می‌باشد و حس سکوت و آرامش خاصی را به مراجعانش القا می‌کند.

 

پل صلح تفلیس

رود کر از کشور ترکیه سرچشمه گرفته و از کشور گرجستان و شهر تفلیس می‌گذرد. بر روی این رود معروف یک پل برای عابران پیاده ساخته شده که با نام پل صلح Bridge of Peace شناخته می‌شود. این پل در تاریخ 6 ماه می سال 2010 میلادی افتتاح شد. جنس این پل از استیل و شیشه است و در آن چراغهای LED بسیاری استفاده کردند تا در شب بدرخشد.

 

کلیسای سیونی تفلیس

یکی از آثار تاریخی زیبای تفلیس کلیسای سیونی Tbilisi Sioni Cathedral است که در بخش قدیمی شهر تفلیس و در کنار رودخانه کر قرارگرفته است. این کلیسا بارها بر اثر جنگ یا بلایای طبیعی مانند زلزله آسیب‌دیده و تخریب‌شده است ولی بنای آن را مرمت کردند. شاید جالب باشد که بدانید اسم این کلیسا برگرفته از صهیون یهودیان است که در اورشلیم آن را ساخته‌اند. 

 

حمام سولفور تفلیس

حمام سلفور از جالبترین اماکنی است که می‌توانید در تفلیس از آن بازدید کنید. این حمام همانطور که از نامش مشخص است غنی از سلفور می‌باشد. در این حمام‌ها می‌توانید در استخر و اتاقکهای مخصوص استراحت کنید و از ماساژهای مخصوص لذت ببرید. انواع خدمات اسپا نیز در حمام سلفور تفلیس وجود دارد. اگر حمام ترکی را امتحان کرده باشید، حمام سلفور نیز شما را به یاد حمام ترکی خواهد انداخت. 

 

مجسمه کارتلیس ددا تفلیس

مجسمه کارتلیس Kartlis Deda بانویی شمشیر به دست را نشان می‌دهد. این مجسمه در سال 1958 در ارتفاعات اطراف تفلیس بنا شد و نماد این شهر محسوب می‌شود. ارتفاع مجسمه کارتلیس 20 متر است و از بیشتر مکان‌های شهر تفلیس قابل‌رؤیت می‌باشد. این مجسمه نمای زنی است که در یک دست شمشیر و در دست دیگر کاسه‌ای دارد. گرجی‌ها شمشیر را نماد دفاع و کاسه را نماد پذیرایی از دوستان می‌دانند.

 

 


 

تصاویر مرتبط

درباره این مطلب دیدگاهی بنویسید...
نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش های موردنیاز با * علامت گذاری شده اند.
0 دیدگاه در رابطه این مقاله وجود دارد.
0  نفر این تور را پسندیده اند.