قوانین و مقررات خدمات

شرایط و ضوابط رزرو و خرید بلیط هواپیما

 1. عملیات خرید بلیط در وب‌سایت اسکا تریپ مشمول مجموعه قوانین و مقررات تجارت الکترونیکی بوده و هرگونه تخلف تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. خریدار ضمن خرید اینترنتی بلیط، تعهد می‌دهد که از کلیه‌  قوانین و مقررات خرید بلیط آگاهی کامل دارد.
 2. حضور مسافر در فرودگاه، دو (2) ساعت قبل از پرواز در پروازهای داخلی و سه (3) ساعت قبل از پرواز در پروازهای خارجی، الزامی است.
 3. مسافرینی که قصد سفر به گرجستان را دارند باید به موارد زیر توجه داشته باشند. در غیر این صورت مسئولیت خسارت و هزینه‌های وارده بر عهده مسافر می‌باشد:
  ۱. داشتن بلیط معتبر مسیر برگشت
  ۲. داشتن واچر معتبر هتل متناسب با بلیط رفت و برگشت
  ۳. همراه داشتن بیمه مسافرتی متناسب با مدت زمان اقامت
  ۴. داشتن هزینه کافی و متناسب با تعداد روزهای اقامت
 4. الزام صدور بلیت دو طرفه برای اتباع خارجی:

به اطلاع می رساند ضروری است جهت صدور بلیت به مقصد کشور ترکیه و بالعکس، برای آن دسته از مسافران خارجی که اتباع کشورهای افغانستان، عراق، سوریه، یمن و پاکستان هستند، بلیت دو طرفه و به صورت رفت و برگشت خریداری گردد. لذا در صورت خرید بلیت یک طرفه برای مسافران فوق الذکر به مقصد و یا از مبدا ترکیه، در فرودگاه مبدأ از سفر آنان ممانعت به عمل خواهد آمد و کنسلی بلیط مطابق با قوانین شرکت هواپیمایی مربوطه ودر صورت امکان استرداد، با کسر جریمه صورت خواهد پذیرفت.

لازم به ذکر است دستورالعمل پذیرش مسافران اتباع عراق منتهی به کشور فوق به شرح ذیل میباشد:
* به همراه داشتن ویزای معتبر
* به همراه داشتن واچر هتل
* به همراه داشتن بلیت برگشت
* به همراه داشتن ۲۰۰ دلار به ازای هر روز اقامت هر فرد در کشور ترکیه

لذا خواهشمند است برای جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، از رزرو آنلاین بدون در نظر گرفتن موارد فوق خودداری فرمایید.

 1. هنگام اخذ رزرو  یا صدور نهایی بلیط، نام مسافر باید به صورت صحیح با حروف انگلیسی وارد شود. مطابق قوانین سازمان حمل و نقل هوایی بین المللی (یاتا) و سازمان هواپیمایی کشوری امکان اصلاح نام مسافر وجود ندارد و وب سایت اسکا تریپ، هیچ‌گونه مسئولیتی در قبال اطلاعاتی که توسط کاربر به اشتباه وارد شده‌اند بر عهده نخواهد داشت و برای اصلاح نام مسافران بلیط باید کنسل شده و مجدداً خریداری شود.
 2.  در صورت وجود هرگونه ابهام یا شبهه در اطلاعات ارائه شده، حتما پیش از تکمیل فرآیند خرید جهت رفع این موارد با پشتیبانی اسکا تریپ تماس بگیرید.
 3. بلیط خریداری شده متعلق به مسافری است که مشخصات خود را در سیستم وارد نموده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. در صورت عدم تطابق نام مسافر در بلیط و کارت شناسایی، از پذیرش مسافر جلوگیری به عمل خواهد آمد.
 4. در قوانین هواپیمایی کشوری، مسافران نوزاد کم‌تر از دو سال، مسافران کودک بین دو تا دوازده سال تمام و مسافران بزرگسال، بیش از دوازده سال سن دارند. در صورت عدم دقت کاربر و اشتباه وارد نمودن رده‌ی سنی، از سوار شدن مسافر به هواپیما ممانعت به عمل خواهد آمد. لازم به ذکر است که در بلیط‌های نرخ مصوب، قیمت بلیط برای مسافران نوزاد، کودک و بزرگسال متفاوت است، اما در بلیط‌های چارتری و غیر قابل استرداد، قیمت بلیط کودک با بزرگسال برابر است.
 5. مسئولیت کنترل ویزای کشور مقصد و ویزای ترانزیت بعهده مسافر است. در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص با شماره 09370559892 تماس حاصل فرمایید.
 6. در صورت تکمیل شدن ظرفیت پرواز حین فرآیند خرید و پرداخت وجه بلیط و کسر شدن مبلغ از حساب شما، مبلغ بلیط به صورت اعتبار به حساب کاربری شما افزوده می‌شود و می‌توانید مجدد جهت خرید بلیط اقدام نمایید. کسر مبلغ از حساب شما به منزله‌ی اخذ قطعی بلیط  نمی باشد.
 7. پس از تایید رزرو و پرداخت در درگاه بانکی، بلیط شما صادر و به ایمیل مسافر ارسال می گردد. هنگام مراجعه به فرودگاه، در پروازهای چارتر ارائه‌ی یک نسخه‌ی چاپ شده از بلیط و در پروازهای سیستمی، ارائه‌ی شماره‌ی بلیط به همراه مدرک معتبر شناسایی به کانتر هواپیمایی مربوطه الزامی است.
 8. در صورت نیاز به خدمات ویلچر،برای بررسی امکان ارائه این سرویس از طرف هواپیمایی ماهان قبل از خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
 9. کنسل کردن بلیط هواپیما شامل جریمه‌ کنسلی مطابق با قوانین بلیط می‌گردد. مقدار این جریمه بنا برقوانین کنسلی هر ایرلاین متفاوت است و در زمان درخواست کنسلی، به اطلاع مسافر خواهد رسید. مبلغ جریمه از قیمت بلیط کسر شده و باقی مانده  مبلغ، به حساب مسافر استرداد خواهد شدکه البته این مسئله در مورد برخی پروازهای چارتر یا غیر قابل استرداد صادق نیست و مبلغی جهت بلیط این پروازها در صورت کنسلی به درخواست مسافر مسترد نخواهد شد.
 10. در صورت کنسل کردن بلیط، قیمت آن با کسر مقدار جریمه بلافاصله به صورت اعتبار به حساب کاربر سایت افزوده خواهد شد. مدت زمان بازگشت وجه، تابع مقررات بین بانکی (بین 24 تا 72 ساعت) می‌باشد.
 11. در صورت لغو پرواز یا تاخیر بیشتر از دو ساعت، مسافرمی باید بلیط خود را نزد کانتر هواپیمایی مربوطه در فرودگاه مهر کرده و مطابق با قوانین شرکت هواپیمایی مربوطه، نسخه دیجیتال یا اصل بلیط را  به محل دفتر ارسال نموده و هزینه‌ پرواز پس از تایید ایرلاین مربوطه، به شما بازگردانده خواهد شد.همچنین اگر مسافر پیش از رفتن به فرودگاه از لغو پرواز مطلع شود، می‌تواند با تماس تلفنی با اسکا تریپ، بدون پرداخت جریمه بلیط را کنسل و از پروازهای موجود بلیط تهیه کند .لازم به ذکر است که اگر پرواز رفت و برگشت از دو ایرلاین مختلف باشند، در صورت لغو پرواز رفت یا انصراف مسافر از پرواز به دلیل تاخیر بیش از دو ساعت، ارائه اصل برگه هر دو بلیط مهر شده به دفتر اسکا تریپ الزامی بوده و همچنین ممکن است بدلیل قوانین بین ایرلاین ها لغو پرواز برگشت شامل جریمه‌ی کنسلی شود.
 12. طبق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، همراه داشتن مجوز پزشک معتمد ایرلاین برای خانم‌های باردار، افراد مبتلا به بیماری‌های قلبی-عروقی، بیماری‌های تنفسی، صرع، آنمی شدید، دوران نقاهت بعد از عمل جراحی، دیابت ملیتوس کنترل نشده، افرادی که دیالیز می‌شوند، افرادی که از داروهای تضعیف‌کننده‌ی سیستم ایمنی استفاده می‌نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می‌باشد. همچنین لازم است که این مسافران، داروهای مورد نیاز خود را در طول سفر به همراه داشته باشند. لازم به ذکر است که همراه داشتن نامه مربوطه برای انجام پرواز کافی نبوده و در صورت تشخیص خطرناک بودن سفر برای افراد ذکر شده یا دیگر مسافران مجاز به ممانعت از پرواز این دسته از مسافران می باشد و کنسلی بلیط در چنین شرایطی، مطابق با قوانین اولیه بلیط صورت خواهد پذیرفت.
 13.  لطفا توجه داشته باشید که در اغلب ایرلاین ها، بدلیل وجود قرارداد ما بین ایرلاین و شبکه حمل و نقل ریلی و یا اتوبوس رانی کشور مقصد، ممکن است قسمت هایی از سفر با قطار یا اتوبوس ارائه گردد. در صورت ارائه رزرو شما با مسیر های قطار یا اتوبوس، لطفا پیش از تکمیل فرآیند خرید و صدور بلیط با پشتیبانی تماس حاصل فرمایید.
 14. قوانین مربوط به تحویل بار کاملا منوط به دستورالعملهای ایرلاین مربوطه بوده و در برخی از پروازهای خارجی میبایست بار در نقاط میانی مسیر (ترانزیت) تحویل گرفته و مجددا تحویل داده شود.

لذا در صورت وجود هرگونه ابهام یا شبهه در مورد قوانین بار و یا لزوم داشتن ویزا در فرودگاه ترانزیت، حتما پیش از تکمیل فرآیند خرید جهت رفع این موارد با پشتیبانی اسکا تریپ تماس حاصل فرمایید

 1.   مطابق قوانین سازمان هواپیمایی کشوری، بلیط رفت و برگشت داخلی خریداری شده در یک روز، میبایست دارای فاصله زمانی حداقل 4 ساعت باشد تا بتوان در صورت تاخیر بلیط رفت، بلیط برگشت را کنسل نمود. کنسلی بدون جریمه بلیط رفت یا برگشت در چنین شرایطی، منوط به وجود قرارداد بین دو ایرلاین بوده و در صورت تمایل، می توانید برای آگاهی از وجود چنین قراردادی، با پشتیبانی اسکا تریپ تماس حاصل فرمایید.
 2. در صورت عدم استفاده از پرواز رفت در پرواز های خارجی سیستمی، بلیط برگشت توسط ایرلاین باطل می گردد.
 3. اسکا تریپ صرفا بعنوان نماینده فروش ایرلاین ها خود را موظف به پیگیری درخواست های مسافرین با ایرلاین می داند اما مسئولیت مشکلات بوجود آمده در روند اجرای پرواز در فرودگاه از قبیل تغییرات برنامه پروازی (ساعت و تاریخ پرواز)، کنسلی پرواز به علل مختلف (لغو بدلیل شرایط جوی، کنسلی برنامه پروازی ایرلاین به مقاصد مختلف، کنسلی بدلیل شرایط سیاسی و ...) را بر عهده ندارد.
 4. کاربران موظف به بررسی قوانین و مقررات کلیه پروازها پیش از صدور بلیط و نهایی نمودن خرید خود می باشند. لطفا توجه داشته باشید که قوانین و مقررات بلیط ها به محض صدور لازم الاجرا بوده و اسکا تریپ موظف به پیروی از قوانین ایرلاین می باشد.
 5. توصیه اسکا تریپ به کاربران در هنگام خرید پروازهای خارجی، انتخاب پروازهای سیستمی با قوانین و شرایط تغییر تاریخ و استرداد به منظور کاهش احتمال ضرر و زیان کاربران در صورت وقوع شرایط اضطراری برای کاربر می باشد. در صورت خرید پروازهای غیر قابل استرداد توسط کاربر، اسکا تریپ نیز مطابق قوانین قادر به استرداد مبلغ به کاربران نمی باشد.
 6. لطفا توجه داشته باشید مسافرین پروازهای خارجی که از مسیر رفت خود استفاده نموده اند و درخواست استرداد مسیر برگشت خود را دارند میبایست مدارک اقامتی (از قبیل پاسپورت کشور مقصد، مدارک اقامت، ویزای کار...) خود را جهت این امر ارائه نمایند. درغیر این صورت امکان استرداد بلیط وجود نخواهد داشت.
 7. در برخی پروازها و ایرلاین ها، مسافران موظف به ثبت حضور اینترنتی (Online Check in) در سایت ایرلاین می باشند و در صورت عدم ثبت موفق آن، ایرلاین با اخذ مبلغی بعنوان جریمه، کارت پرواز را صادر می نماید. در صورت عدم تکمیل فرآیند ثبت حضور اینترنتی (Online Check in)، مسئولیت عواقب ناشی از آن، بعهده کاربر و مسافر خواهد بود.
 8. بار مجاز در پروازهای خارجی هواپیمایی ایران ایر در تمامی کلاس های اکونومی 30 کیلوگرم میباشد .
 9. پروازهایی که توقف در کشورهای انگلستان، چین و هنگ کنگ داشته باشند، نیازمند ویزای ترانزیت و یا گذرنامه معتبر جهت تردد در این کشور بوده و در صورت نقص مدارک از پرواز مسافر جلوگیری خواهد شد. لذا در صورت وجود هرگونه ابهام یا شبهه در مورد قوانین ویزا در فرودگاه ترانزیت، حتما پیش از تکمیل فرآیند خرید جهت رفع این موارد با پشتیبانی اسکا تریپ تماس حاصل فرمایید.
 10. در هواپیمایی ماهان توجه به نکات زیر ضروری است : 
  1. در صورت نیاز به خدمات ویلچر، برای بررسی امکان ارائه این سرویس از طرف هواپیمایی ماهان قبل از خرید با کارشناسان ما تماس حاصل فرمایید.
  2. بلیط های نوزاد در پروازهای داخلی هواپیمایی ماهان فاقد هرگونه بار مجاز می باشد.

 

لطفا شکیبا باشید!

{{main.cancelingListText}}

قوانین استرداد پروازهای چارتری داخلی

پروازهای سیستمی چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی درصد جریمه ی متفاوتی دارند و باید با آژانس چارتر کننده پرواز درصد جریمه چک شود.

قوانین استرداد پروازهای سیستمی داخلی

{{cancelItem.type_name}}

کلاس نرخی

{{cancelJsonClassItem}},

-{{cancel.percent}}
{{cancel.title}}

شرایط استرداد

قوانین کنسلی بلیط رفت و برگشت داخلی

 

مطابق با قوانین چند جانبه میان شرکتهای هواپیمایی و بر اساس قوانین داخلی، در صورتیکه بلیط پرواز به صورت رفت و برگشت خریداری گردد و یک مسیر پروازی توسط ایرلاین لغو شود و یا تاخیر و تعجیل بیش از دو ساعت داشته باشد و مسافر از پرواز انصراف دهد قوانین زیر برای کنسل کردن مسیر دیگر پرواز برقرار است:

 

به منظور همکاری و پذیرش متقابل مسافران پروازهای داخلی (اعم از برنامه ای و یا چارتر) توسط شرکت های هواپیمایی در شرایط ابطال، بروز تاخیر بیش از دو ساعت و یا ایجاد اشکال در پذیرش مسافر به دلایل عملیاتی از سوی شرکت های هواپیمایی هما (IR)، آسمان (EP)، ماهان (W5)، کیش ایر (Y9)، قشم ایر (QB)، کارون (NV)، آتا (I3)، معراج (JI)، تابان (HH)، کاسپین (IV)، سپهران (IS)، وارش (VAR) و ساها (IRZ) دفاتر خدمات مسافرت هوایی می باید در خصوص استرداد بلیط آن دسته از مسافران که پرواز خود را از دست داده اند با شرایط ذیل عمل نمایند:

- بلیط الکترونیکی و یا کاغذی (بنا به اعلام ایرلاین) آن دسته از مسافرانی که پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم خود را به علت تاخیر و یا ابطال پرواز داخلی اول و یا پرواز داخلی دوم ( که قرار بوده است توسط یکی از این شرکت های فوق الذکر انجام شود) از دست داده اند و از هرگونه هزینه ابطال بلیط (CRCN) معاف خواهند بود، مشروط بر اینکه تاریخ صدور بلیط قبل از تاریخ پرواز باطل شده باشد.

- شرکت هواپیمایی مربوطه (تاخیر و یا ابطال کننده پرواز) موظف است بلیط مسیر ابطالی و یا تاخیر پرواز مسافران خود را ممهور به مهر علت تاخیر و یا ابطال پرواز نموده تا از سوی مسافر به منظور عدم کسر هزینه ابطال بلیط (CRCN) ادامه مسیر و یا برگشت خود، به شرکت هواپیمایی ثانویه ارائه دهد.

- در کلیه ایرلاینها به جز هواپیمایی معراج *، فاصله بین دو پرواز رفت و برگشت می بایست کمتر از 48 ساعت باشد

* هواپیمایی معراج در پروازهای رفت و برگشت، در صورت تاخیر بالا و یا لغو یکی از پروازها، چنانچه هر دو ایرلاین عضو قرارداد چندگانه و همچنین فاصله ی بین دو پرواز کمتر 24 ساعت باشد، پس از بررسی بلیط ممهور توسط شرکت هواپیمایی مقابل، استرداد وجه بلیط را تایید می نماید

** با توجه به عدم عضویت ایرلاین های ایران ایرتور، زاگرس در قرارداد چند جانبه ایرلاین های داخلی، در صورت خرید پرواز رفت و برگشت با دیگر ایرلاین ها و بروز هرگونه تغییرات پروازی در پرواز رفت یا برگشت، ایرلاین های نام برده متعهد برای کنسلی بدون جریمه بلیط خود و دیگر ایرلاین ها نمی باشند.

 

- مبلغ قابل استرداد پس از ارسال مدارک مورد نیاز و درخواست به پشتیبانی، پس از تایید ایرلاین حداکثر طی مدت ۷۲ ساعت کاری به همان حسابی که خرید توسط آن صورت گرفته بصورت آنلاین واریز میگردد. لازم به ذکر است که در صورت بروز خطای بانکی در فرآیند استرداد و عدم واریز وجه توسط بانک، کاربر می بایست شماره کارت، شماره حساب و یا شماره شبا، صرفا متعلق به خود را جهت استرداد به پشتیبانی سایت اعلام فرماید.

قوانین کنسلی پروازهای داخلی

با توجه به اعلام مستقیم نرخ پرواز ها توسط شرکت های هواپیمایی و دفاتر چارترکننده و عدم دخل و تصرف اسکا تریپ در قیمت ها و همچنین تصویب سقف نرخ مجاز پرواز های داخلی توسط سازمان هواپیمایی کشوری (قابل مشاهده در لینک www.aira.ir)، در صورت مشاهده نرخ بالاتر از سقف مجاز، از خرید خودداری فرموده و مراتب را به پشتیبانی اسکا تریپ اطلاع دهید.

قوانین استرداد پرواز های چارتری داخلی

پروازهای سیستمی چارتر در مقایسه با پروازهای سیستمی درصد جریمه ی متفاوتی دارند و باید با آژانس چارتر کننده پرواز درصد جریمه چک شود.

قوانین استرداد پرواز های سیستمی داخلی

Iran Aseman Airlines

کلاس نرخی 

u, r, x, v, m, q, n, y, s, o, T,

-60
از 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد
-40
تا 12 ظهر روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

d, i, z,

-50
از 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد
-30
تا 12 ظهر روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

l, h, k, b,

-70
از 12 ظهر روز قبل از پرواز به بعد
-50
تا 12 ظهر روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

e,

-0
تا قبل از پرواز

ماهان ایر

کلاس نرخی 

S, X, T, V, Q, P, R, Y, B,

-10
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-30
از 12ظهر یک روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-50
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
-10
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

L,

-15
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-40
از 12ظهر یک روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-50
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
-15
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

I,

-20
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-40
از 12ظهر یک روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-50
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
-20
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

N,

-20
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-50
از 12ظهر یک روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-70
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
-20
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

C,

-30
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-40
از 12ظهر یک روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-70
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
-30
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

W, WW, WA,

-20
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-50
از 12ظهر یک روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-70
از 3 ساعت قبل از پروازبه بعد
-20
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
کلاس نرخی 

U,

-90
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 3ساعت قبل از پرواز
-95
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
-90
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز

Taban

کلاس نرخی 

Y, R, V, Z, L, M, A, I, P, F, K, D, N,

-20
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-50
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

B, W, J, S, O, Q, E, U, H, X,

-100
از زمان خرید بلیط به بعد

Qeshm Air

کلاس نرخی 

A, R, Y,

-30
تا 12 ظهر 3روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-60
از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پرواز
-70
از 30 دقیقه قبل از پرواز تا بعد از پرواز
کلاس نرخی 

V, M, Q,

-40
تا 12 ظهر 3روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز
-60
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پرواز
-70
از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

N, K,

-100
از زمان خرید تا بعد از پرواز

Caspian Airlines

کلاس نرخی 

W, WF, WB, N, NF, NB, X, S, SF, H, HF, P, PF, PB, R, RF, RB, RH, RD, RE, JD, JH, JB, JF, J, Z, ZF, ZB, ZH, ZD, Q, QF, QB, QH, QD,

-30
تا12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 3روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

M,

-40
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز
-70
از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

K, KF, L, LF, LB, LH,

-50
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-80
از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

V, A, F, U, D, IF, IB, IH, IE, I,

-100
از زمان خرید بلیط پرواز به بعد

Kish Air

کلاس نرخی 

J, C, Y, H, V, R, D,

-20
تا 24 ساعت قبل از پرواز
-40
از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

Q, M, N, L, O,

-25
تا 24 ساعت قبل از پرواز
-50
از 24 ساعت قبل از پرواز به بعد

Zagros

کلاس نرخی 

Z, X, F,

-10
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-15
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-20
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-30
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

I, T, U, A,

-15
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-20
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-40
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

B, D, E, S,

-25
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-50
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

M, N, R,

-35
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-70
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

H, Q, L,

-45
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-60
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-80
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

P, V, Y, K,

-50
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-100
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز به بعد
کلاس نرخی 

W,

-100
از زمان خرید بلیط به بعد

ایران ایر

کلاس نرخی 

L, N, M, Q, V, Y, C, J, X, K, S, I,

-30
تا 12 ظهر 3روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-60
از 12 ظهر یک روز قبل از پرواز به بعد

ATA Airlines

کلاس نرخی 

ALL,

-30
تا24 ساعت قبل از پرواز
-50
از 24 ساعت تا 3 ساعت قبل از پرواز
-60
از 3 ساعت قبل از پرواز به بعدNO-SHOW

Meraj Air

کلاس نرخی 

P,

-100
تا4 ساعت قبل از پرواز(تغییر تاریخ)
-100
از زمان صدور تا 72 ساعت قبل از پرواز (کنسلی)
-100
از 72 ساعت تا 4ساعت قبل پرواز (کنسلی)
-100
از 4 ساعت قبل پرواز به بعد( از دست دادن پرواز)
کلاس نرخی 

Y,

-40
تا4 ساعت قبل از پرواز(تغییر تاریخ)
-40
از زمان صدور تا72 ساعت قبل از پرواز (کنسلی)
-50
از 72 ساعت تا 4 ساعت قبل پرواز ( کنسلی)
-70
از 4 ساعت قبل پرواز به بعد( از دست دادن پرواز)
کلاس نرخی 

B,

-30
تا4 ساعت قبل از پرواز(تغییر تاریخ)
-30
از زمان صدور تا72 ساعت قبل از پرواز (کنسلی)
-40
از 72 ساعت تا 4 ساعت قبل پرواز ( کنسلی)
-60
از 4 ساعت قبل پرواز به بعد( از دست دادن پرواز)
کلاس نرخی 

M,

-20
تا4 ساعت قبل از پرواز(تغییر تاریخ)
-20
از زمان صدور تا72 ساعت قبل از پرواز (کنسلی)
-30
از 72 ساعت تا 4 ساعت قبل پرواز ( کنسلی)
-50
از 4 ساعت قبل پرواز به بعد( از دست دادن پرواز)
کلاس نرخی 

H,

-20
تا4 ساعت قبل از پرواز(تغییر تاریخ)
-20
از زمان صدور تا72 ساعت قبل از پرواز (کنسلی)
-30
از 72 ساعت تا 4 ساعت قبل پرواز ( کنسلی)
-50
از 4 ساعت قبل پرواز به بعد( از دست دادن پرواز)

ایر تور

کلاس نرخی
-20
تا قبل از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-30
از ساعت 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا قبل از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-40
از ساعت 12 ظهر روز قبل تا 5 ساعت قبل از پرواز
-50
جاماندن از پرواز
کلاس نرخی
-30
تا قبل از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا قبل از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-50
از ساعت 12 ظهر روز قبل تا 5 ساعت قبل از پرواز
-60
جاماندن از پرواز
کلاس نرخی
-30
تا قبل از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا تا قبل از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-60
از ساعت 12 ظهر روز قبل تا 5 ساعت قبل از پرواز
-70
جاماندن از پرواز
کلاس نرخی
-30
تا قبل از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا قبل از ساعت 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-70
از ساعت 12 ظهر روز قبل تا 5 ساعت قبل از پرواز
-80
جاماندن از پرواز

وارش

کلاس نرخی 

W,

-60
از زمان صدور بلیط تا 12 ظهر سه روز قبل از پرواز
-70
از 12 ظهر سه روز قبل تا 12 ظهر دو روز قبل از پرواز
-80
از 12 ظهر دو روز قبل تا 12 ظهر روز قبل از پرواز
-95
از 12 ظهر روز قبل تا بعد از پرواز -NO SHOW
کلاس نرخی 

LL, LW, LV, LU, LS, LR, LQ, LN, LM, LK, LE, LD, LB, LY,

-30
از زمان صدور تا 12 ظهر سه روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر 3 روز تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز
-70
از 12 ظهر یک روز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-90
از 3 ساعت پیش از پرواز تا زمان پرواز و NO-SHOW
کلاس نرخی 

SS, SW, SV, SU, SR, SQ, SN, SM, SK, SE, SD, SB, SH, SY,

-20
از زمان صدور تا 12 ظهر سه روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 3 روز تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز
-60
از 12 ظهر یک روز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-80
از 3 ساعت پیش از پرواز تا زمان پرواز و NO-SHOW
کلاس نرخی 

HH, HW, HV, HU, HR, HQ, HN, HM, HI, HE, HD, HB, HS, HF, HJ, HG, HY,

-10
از زمان صدور تا 12 ظهر سه روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 3 روز تا 12 ظهر یک روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر یک روز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-70
از 3 ساعت پیش از پرواز تا زمان پرواز و NO-SHOW
کلاس نرخی 

LL, LM,

-100
از زمان خرید تا بعد از پرواز و NO-SHOW( مسیر تهران-ساری-تهران)

Naft Iran

کلاس نرخی 

ALL,

-30
تا 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز
-30
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-50
از 12 ظهر روز قبل از پرواز تا 2 ساعت قبل از پرواز
-65
از 2 ساعت مانده به پرواز به بعد

تفتان

کلاس نرخی 

ALL,

-15
تا 12 ظهر 3روز قبل از پرواز
-25
از 12 ظهر 3 روز قبل از پرواز تا 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز
-40
از 12 ظهر 1 روز قبل از پرواز تا 3 ساعت قبل از پرواز
-55
از 3 ساعت قبل از پرواز تا 30 دقیقه قبل از پرواز
-60
از 30 دقیقه قبل از پرواز به بعد

 

سپهران

کلاس نرخی 

ALL,

-30
48 ساعت قبل از پرواز
-40
24 ساعت قبل از پرواز
-50
تا 12 ساعت قبل از پرواز
-75
از 12 ساعت قبل از پرواز، تا یک هفته بعد از پرواز در صورت درخواست

قوانین و مقررات هتل داخلی

 1. اسکا تریپ می تواند در صورت افزودن قابلیت ها و خدمات جدید و یا تغییر در قوانین و مقررات هتل ها و تامین کنندگان سایت و همچنین در جهت بهبود عملکرد، اقدام به بروز رسانی ضوابط و مقررات وب سایت نماید.
 2. اطلاعات هتل‌های موجود در سایت اسکا تریپ، شامل داشتن ظرفیت خالی اتاق، نقشه هتل، قیمتهای به روز شده، ستاره هتل ها، تصاویر هتل ها، عوارض و مالیات ، حق سرویس، وعده های غذایی، امکانات هتل،ترانسفر فرودگاهی و ... توسط هتل ها و تامین کننده های مختلف تهیه می گردد و مسئولیت صحت آن، بر عهده هتل منتخب و یا تامین کنندگان سایت بوده و اسکا تریپ در جهت ایجاد صحت اطلاعات هتل تمام تلاش خود را می نماید، در صورت نیاز مسافر به کسب اطلاعات جزئی با دقت بالاتر می بایست با شماره پشتیبانی 24 ساعته اسکا تریپ تماس حاصل فرمایند.
 3. حال ممکن است هتل ها و سایر اقامتگاه‌ها در مواردی در ارایه خدمات اعلامی کوتاهی کنند و یا کلیه یا برخی از اطلاعات مندرج در صفحه هتل، اقامتگاه مطابق با اطلاعاتی که در زمان معرفی آن محصولات اعلام شده، نباشد. در این صورت مسئولیت ناشی از هرگونه نقض یا مغایرت  با مالک هتل، اقامتگاه یا سرویس دهنده سایت می باشد. در این‌صورت ما از شما می‌خواهیم تا این قبیل مشکلات را با تیم پشتیبانی 24 ساعته اسکا تریپ درمیان بگذارید تا ضمن پیگیری در کوتاهترین زمان، بازخورد آن را در اختیار هتل و سرویس دهنده سایت قرار داده و در صورت لزوم، سرویس مذکور را از محصولات خود حذف  نماید.
 4. اسکا تریپ تعهد می کند که بعد از رزرو کردن و صدور رسید هتل در آن تاریخ برای مسافر رزرو شده باشد، اما این مجموعه در قبال کیفیت خدمات ارائه شده از سوی هتل و اقامتگاه مسئولیتی ندارد.
 5. در روزها و فصول پر مسافرِ سال، هتل ها و سایر اقامتگاه‌ها قوانین خاصی را اجرا میکنند تا بتوانند مدیریت بهتری در پذیرش و ارایه خدمات داشته باشند. از جمله این قوانین می‌توان به عدم پذیرش کنسلی، تغییر تاریخ، تغییر نام و در برخی هتل ها عدم ارایه سرویس‌های اتاق به‌صورت تخت اضافه اشاره کرد، اسکا تریپ در این خصوص مسئولیتی نخواهد داشت.
 6. احراز هویت مسافر و شرایط محرمیت، از سوی اقامتگاه یا هتل و بر اساس ارزش‌ها و شئونات اسلامی است؛ اقامتگاه‌ها یا هتل‌ها این اختیار را خواهند داشت در صورت عدم احراز شرایط محرمیت از ورود مسافرین به اقامتگاه ممانعت کرده و مطابق قوانین کنسلی عمل ‌کنند. همچنین طبق قوانین اختصاصی برخی از هتل‌ها، پذیرش میهمان با مدرک صیغه‌نامه امکان پذیر نمی‌باشد. لطفا در صورت داشتن مدرک مذکور پیش از نهایی کردن هتل، جهت اطمینان با پشتیبانی ۲۴ ساعته اسکا تریپ با شماره 09370559892  و یا هتل منتخب خود تماس حاصل فرمایید.
 7. به علت عدم اعلام نرخ‌های سال جدید برخی از هتل‌ها، قیمت‌های ارائه شده تعدادی از هتل ها روی سایت برای ایام نوروز بصورت علی‌الحساب است. در صورت افزایش نرخ، مابه التفاوت قبل از ورود میهمان به هتل اخذ خواهد شد.
 8. قوانین خاص پذیرش هتل‌ها در شهر‌ها و هتل‌ها در ایام خاص و نوروز بسیار متفاوت است، مثلا شرایط یک شب اقامت به بالا، عدم پذیرش با صیغه نامه رسمی، عدم پذیرش خانم‌های مجرد، تفاوت نرخ میهمان خارجی و ایرانی، اعلام ترانسفر ۲۴ ساعت پیش از رزرو در ساعت کاری، همراه داشتن مدرک معتبر شناسایی(محرمیت)، نوع تخت اتاق و طبقه واقع شدن اتاق در هتل هنگام پذیرش میهمان مشخص می‌گردد. همچنین ساعت ورود و خروج میهمان به اتاق در زمان نوروز و ایام خاص متفاوت می‌باشد.
 9. تاریخ رزروهای نوروز بصورت پکیجی بر اساس تاریخ‌های اعلام شده این ایام تایید می‌گردد، در صورت درخواست تاریخ خارج از پکیج‌های ارائه شده با پشتیبانی ۲۴ ساعته اسکا تریپ با شماره 09370559892  تماس حاصل فرمایید.
 10. اسکا تریپ در برابر قوانین داخلی هتل ها از جمله ضوابط اجتماعی پذیرش مسافران هیچگونه مسئولیتی ندارد.
 11. در صورت درخواست کنسلی هتل از طرف مسافر، همچنین عدم فروش مجدد اتاق کنسل شده در زمان باقیمانده توسط تامین کننده و یا هتل، مبلغی به عنوان جریمه توسط مسافر باید پرداخت گردد، میزان این جریمه از یک شب تا 100% مبلغ رزرو هتل بسته به سیاست هتل و تامین کننده می باشد. از این‌رو قوانین کنسلی هر اقامتگاه، در صفحه آن اقامتگاه درج گردیده و ممکن است با اقامتگاه دیگر متفاوت باشد. حتی ممکن است این قوانین در تمام سال یکسان نباشد. در نظر داشته باشید اسکا تریپ تابع قوانین تامین کننده سایت می باشد. اطمینان داشته باشید اسکا تریپ تلاش حداکثری خود را در خصوص منافع مسافرین خود انجام خواهد داد.
 12. با توجه به قوانین تامین کننده، در صورت کنسل کردن واچر هتل، علاوه بر هزینه جریمه قید شده، مبلغ 10% نیز بعنوان هزینه خدمات از مبلغ کل کسر گردیده و مابقی به حساب مسافر استرداد خواهد شد.
 13. برای پذیرش بانوان که به‌صورت تنها قصد اقامت دارند قانوناً مشکلی وجود ندارد و با نامه رسمی شرکتها و سازمان‌ها مبنی بر مأموریت و یا شرکت در همایش‌ها، اقامت به‌راحتی میسر می‌شود. در صورت داشتن  هر گونه سوال، پیش از نهایی کردن رزرو خود با پشتیبانی 24 ساعته اسکا تریپ تماس حاصل فرمایید.
 14. مسافرین با رزرو و پرداخت وجه هتل و یا مراکز اقامتی قوانین مربوط به آن را نیز می پذیرد و می بایستی به قوانین و ضوابط آن پایبند باشد.
 15. زمان ورود و خروج هر اقامتگاه در صفحه آن ذکر شده است. مسافرین متعهد به رعایت این زمانبندی اعلام شده هستند.
 16. طبقه واقع شدن اتاق و نوع تخت کاملا بستگی به ظرفیت موجود اتاقها در زمان پذیرش مسافر دارد.
 17. مسافر می‌پذیرد چنانچه به واسطه اقامت ایشان، خسارتی به محل اقامت و وسایل آن وارد شود، مسئولیت تأمین هزینه‌های مربوط به آن بر عهده ایشان خواهد بود.
 18. در صورتی که در مدت زمان اقامت مسافر در یک اقامتگاه، عملی خلاف قوانین جمهوری اسلامی ایران انجام شود، مسئولیت آن با شخصی است که مرتکب جرم شده است و اسکا تریپ هیچگونه مسئولیتی در خصوص تخلفات یا جرائم صورت گرفته ندارد.
 19. در صورت درخواست لغو رزرو اقامتگاه یا هتل، مبلغ رزرو پس از اعمال قوانین کنسلی اقامتگاه یا هتل و یا سرویس دهنده سایت، ظرف 1 الی 72 ساعت کاری به همان حسابی که در زمان خرید پرداخت با آن انجام شده مسترد می گردد.
 20. با توجه به اینکه پس از خرید نهایی هتل امکان تغییر یا اصلاح نام و یا مشخصات مهمان وجود ندارد و جهت اصلاح اطلاعات، می بایست  هتل کنسل شده و مجدداً رزرو از سوی مهمان صورت گیرد، لذا ارائه اطلاعات شخصی صحیح، نظیر نام و نام خانوادگی طبق اطلاعات شناسنامه ای اعم از شماره ملی، شماره پاسپورت، ملیت مسافر، تعداد مسافرین، جنسیت و سن میهمان و … بر عهده مسافر می­باشد.
 21. هتل خریداری شده، متعلق به مهمانی است که مشخصات خود را در سیستم وارد کرده و غیر قابل انتقال به غیر می‌باشد. و اگر مشخصات واچر با مشخصات مدارک شناسایی مهمان مطابقت نداشته باشد مهمان پذیرش نخواهد شد.
 22. تغییر تاریخ در رزرو انجام شده مقدور نمی باشد، و در این خصوص می بایست رزرو جدید با شرایط و مبالغ جدید صورت گیرد.
 23. ممکن است حین خرید و پرداخت وجه هتل، ظرفیت هتل منتخب تکمیل شود. اگر این اتفاق پس از پرداخت وجه از سوی کاربر صورت گیرد ، مبلغ به حساب کاربری ایشان اضافه خواهد شد و می تواند مجددا برای خرید هتل اقدام نماید. کسر مبلغ از حساب به منزله اخذ قطعی واچر هتل نبوده و در صورت انصراف از خرید، مبلغ به همان حسابی که از طریق آن خرید انجام شده است استرداد خواهد شد.
 24. با توجه به قوانین موجود در اکثر هتل ها و تامین کنندگان هتلهای داخلی، رزرو هتل داخلی برای یک شب اقامت امکان پذیر نمی باشد و این قانون در ایام  و فصول مختلف متفاوت می باشد، لذا در صورت رزرو هتل برای یک شب، رزرو انجام شده توسط کارشناسان اسکا تریپ با هتل و تامین کننده بررسی می گردد، لذا در صورت موافقت و تایید هتل و تامین کننده، رزرو تایید نهایی و قطعی می گردد و مسافر میتواند از رزرو خود استفاده نماید، ( بندرت ممکن است این تایید از طرف هتل یا تامین کننده با دریافت اضافه نرخ همراه باشد، که بلافاصله به مسافر اطلاع رسانی خواهد شد) و در صورت عدم تایید رزرو یک شب از سمت هتل و یا تامین کننده، هتل دیگری پیشنهاد میگردد، و در صورت عدم پذیرش هتل پیشنهادی توسط مسافر، مبلغ به حساب ایشان استرداد می گردد.
 25. در صورت تحویل اتاق دیرتر از موعد مقرر توسط هتل ، هیچ مبلغی به مسافر استرداد نخواهد شد و اسکا تریپ در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 26. رزرو هتل فقط شامل رزرو اتاق به تعداد افراد و شبهای درخواست شده می باشد و دربرگیرنده مواردی همچون حمل و نقل فرودگاهی، حمل و نقل بین شهری، راهنما، تعیین طبقه، پارکینگ و یا اجاره ی خودرو، استخر، سونا، جکوزی و… نیست مگر در مواردی که در بخش توضیحات هتل بعنوان امکانات اضافه ذکر شده باشد، و همچنین مینی بار و صندوق امانات در اکثر هتل ها شامل هزینه اضافه بوده که به عهده مهمان است و در صورت ایجاد خسارت به هتل توسط میهمان کلیه خسارت ها از مسافر دریافت خواهد شد.
 27. در زمان جستجوی هتل، با انتخاب هتل مورد نظر، تمام انواع اتاق‌ها برای مسافرین نمایش داده می‌شود، و مسافر می‌بایست متناسب به تعداد نفرات همراه در سفر اتاق مورد نظر خود را انتخاب نماید. در صورت عدم رعایت این مورد، ممکن است در زمان ورود به هتل هزینه از مسافر بصورت مستقیم دریافت گردد، و اسکا تریپ در این خصوص هیچگونه مسئولیتی نخواهد داشت.
 28. در خصوص کودکان و نوزاد همراه، قوانین هر شهر و هر هتل متفاوت می باشد و اگر اتاق انتخابی شما شامل تخت برای کودک نباشد، طبق قوانین هتل ممکن است هزینه شارژ کودک (مالیات، خدمات، امنیت و ...) توسط رزرواسیون در محل هتل، بصورت مستقیم از مسافر دریافت گردد.
 29. پس از ورود به هتل، در صورت خروج از هتل زودتر از موعد ثبت شده در واچر، وجهی بابت عدم استفاده از اتاق به مسافر مسترد نمی گردد.
 30. در خصوص خرید گروهی در شرایط عادی (غیر اضطراری) فقط فردی که به نمایندگی از سوی مسافران اقدام به ثبت نام و خرید نموده مجاز به مراجعه به اسکا تریپ جهت پیگیری، ابطال و یا دریافت وجوه پرداختی بوده و سایر مسافران در این خصوص مجاز به مراجعه به اسکا تریپ برای این امر نمی باشند.
 31. در صورتیکه هتل به هر دلیلی، امکان پذیرش مهمان با وجود واچر معتبر را نداشته باشد، مسافر می بایست بلافاصله با واحد پشتیبانی 24 ساعته اسکا تریپ با شماره 09370559892  تماس گرفته تا در کمترین زمان مشکل حل شود و یا در صورت عدم پذیرش مسافر توسط هتل منتخب ، هتل مناسب دیگری مشابه هتل منتخب مهمان که از طرف تامین کننده پیشنهاد شده است برای ایشان جایگزین گردد. در صورت عدم پذیرش هتل پیشنهادی توسط مسافر، مبلغ اخذ شده بابت آن رزرو را به مهمان استرداد می کند و اسکا تریپ دیگر هیچ مسئولیتی در قبال آن رزرو ندارد.
 32. پس از پرداخت مبلغ رزرواسیون هتل و قطعی شدن آن، واچر برای کاربر صادر گردیده، در حساب کاربری وی منتشر شده، و به ایمیل کاربر نیز ارسال می گردد. ارائه واچر هتل به همراه مدارک شناسایی از سوی مهمان به مسئول پذیرش هتل الزامی است.
 33. با توجه به شرایط هتل، رزرو اتاق های سه تخته ممکن است شامل یک اتاق دو تخته همراه با تخت اضافه(Extra bed)  بوده و یا سه تخت استاندارد است و نیز سایز اتاق ها و انتخاب طبقه اتاق  ها بستگی به ظرفیت هتل در زمان پذیرش مهمان دارد.
 34. با تایید رزرو هتل، مسافر با قوانین و مقررات مربوط به هتل منتخب و همچنین قوانین مربوط به فسخ رزرو نیز موافقت می نماید، به علت اینکه فسخ یک واچر هتل ممکن است مشمول جریمه شود، به همین دلیل به مسافرین محترم پیشنهاد می شود پیش از قطعی نمودن هتل و خرید واچر قوانین و مقررات را کامل مطالعه نمایند. در قراردادهای آنلاین طبق قانون تجارت الکترونیک امضای مسافر به صورت اینترنتی انجام می‌شود. امضای الکترونیکی (Electronic Signature): عبارت از هر نوع علامت منضم شده یا به نحوی منطقی متصل شده به داده پیام است که برای شناسایی امضا کننده داده پیام مورد استفاده قرار می گیرد.